Czarnogóra

Ceny w Czarnogórze

Czarnogóra to przepiękny kraj, który może zaskoczyć, zwłaszcza, że co parędziesiąt kilometrów zmienia się tu krajobraz. Zachwycają urocze, słoneczne plaże, jak i krasowe pustynie czy oliwne gaje. Poza tym na turystów czekają tutaj także górskie szczyty, urwisty „fiord” Boki Kotorskiej, czy Jezioro Szkoderskie. Ceny zaś są porównywalne do tych w Polsce, z tym że z roku na rok rosną. Walutą obowiązującą w tym kraju jest euro.

Koszty wyjazdu do Czarnogóry

Wybierając się do Czarnogóry samochodem trasą prowadzącą przez Węgry, Słowację, Chorwację i Bośnię wyda się na paliwo i opłaty drogowe około 1300 do 1600 zł w obie strony. Jednakże jeśli podzielić to na 4 lub 5 osób (gdy jedzie się wspólnie) to wtedy kwota maleje do 300 - 400 zł.

Jeśli chodzi o ceny noclegów to wiele zależy do tego, czego się oczekuje. Najwyższych cen oczywiście można spodziewać się w mieście Budva oraz Kotor. Jednakże i tutaj można poszukać prywatnych kwater czy przydrożnych moteli. Jeśli jednak chce się nocować blisko plaży czy centrum to cena za dobę wynosi zazwyczaj od 40 do 50 euro, jeśli zaś wybierze się opcję tańszą to można znaleźć pokój za 25 euro, czy 30 wraz ze śniadaniem.

Kempingi natomiast to zazwyczaj wydatek rzędu 5 euro za osobę plus dodatkowe opłaty za namiot, auto czy dostęp do prądu (łącznie 10 - 15 euro). W zależności więc od tego, ile pragnie się zostać uda się już w przybliżeniu oszacować koszt dojazdu oraz noclegu. Jeśli chodzi o wycieczkę z biurem podróży to koszt to około 1500 - 1800 zł - tygodniowy wyjazd bez wyżywienia.

Czarnogóra - ceny na wakacje

Ceny żywności czy ceny posiłków w restauracjach są bardzo przybliżone do tych w Polsce. Pizzę kupi się już za 3 do 10 euro, a makaron z sosem od 4 do 8 euro. Zupy kosztują 1 do 2 euro, a naleśniki z nadzieniem do 2 euro porcja. Dania rybne są już nieco droższe.

Jeśli chodzi o atrakcje to bilety wstępu nie są aż tak dużym wydatkiem. To zazwyczaj kilka euro. Chyba, że pragnie się nieco bardziej ekstremalnych rozrywek jak np. rafting - 40-90 euro czy zjazd Zip Line nad Kanionem Tary - 10-20 euro.

Czarnogóra to przepiękny kraj, w którym można spędzić wymarzone wakacje. Ogromnym atutem jest to, że ceny są tutaj przybliżone do polskich. Dzięki temu nie trzeba wydawać majątku, by zobaczyć tutejsze perełki i prawdziwie wypocząć. To niewątpliwy plus i jednocześnie zachęta, by skusić się na wakacje w tym miejscu.